Grupa IV- Biedronki

SPOTKANIE DZIECI Z EWĄ STADTMÜLLER

by biedronki on Maj 5, 2013

W dniu 18 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu znaną, nie tylko w Krakowie, autorkę literatury dziecięcej Ewę Stadtmüller. Pani Ewa w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy pisarza: jak powstają wiersze i opowiadania, skąd czerpie pomysły i inspiracje. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka i poznały jej cykl wydawniczy. Następnie autorka pokazała w jaki sposób można bawić się książką i tekstem w niej zawartym. Przy pomocy zabawek, kukiełek i pacynek własnej roboty ożywiła wiersze, legendy i bajki. Wspólnie z Panią Ewą dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy o zwierzętach i dopowiadały rymy do wierszy jej autorstwa. W prezencie dostaliśmy dwie książeczki z serii „Przygody skrzata Jagódki”.

Pani Ewa Stadtmüller gościła wcześniej w naszym przedszkolu w listopadzie 2012 r. na konkursie recytatorskim „Wierszykowe trele-morele”. Oto co napisała na swoim blogu (www.ewabaj.strefa.pl):

„W Kapitolu, w przedszkolu

( ponoć to całkiem normalne)

rosną jak grzyby po deszczu

pomysły K A P I T A L N E.

Jest tych pomysłów mnóstwo,

(sama nie wiem jak wiele),

ten – najweselszy ze wszystkich

zwie się T R E L E M O R E L E.

W tym roku zanim jeszcze

w pierwszej zaświtał głowie,

postanowił, że będzie

„trelował” o Krakowie.

Były to cudne trele

w wydaniu przedszkolaków

– tak słodkie jak morele

i tak miłe jak … Kraków.

Za to cudne krakowskie „trelowanie” dziękuję pięknie wszystkim recytującym dzieciakom, Paniom, które wspaniale przygotowały je do konkursu i rodzicom, którzy głowili się nad strojami i mocno trzymali kciuki za swoje pociechy. Było naprawdę pięknie!

zachwycona TRELAMI- MORELAMI

Ewa Stadmuller”

Komentarze
Dodaj komentarz